Spodrītes Cimuškas izšūtās gleznas


Image "spodr1.jpg"

Image "spodr2.jpg"
Šoziem, kad laukā mums nedaudz pietrūkst ziemas baltuma, Dzelzavas 1.bibliotēkā no 14. janvāra līdz 14. martam apskatāma pagasta rokdarbnieces Spodrītes Cimuškas krustdūrienā izšūto gleznu izstāde, kā arī adījumi – rakstaini dūraiņi, pirkstaiņi un zeķes. Šī ir pirmā publiskā rokdarbnieces darbu izstāde.

Spodrīte Cimuška ar rokdarbiem nodarbojas jau no agras bērnības. Ap piecu gadu vecumu iemācījās adīt, bet no 2003.gada, kad uz laiku bija devusies pie meitas uz Zviedriju, aizrāvusies ar gleznu izšūšanu krustdūrienā.

Pašlaik bibliotēkā apskatāmas desmit gleznas, un to galvenais motīvs ir dzīvnieki un dabasskati, tās caurstrāvo ziemas motīvs. Ikviens apmeklētājs gleznās izjutīs ziemu, sniega baltumu, priecēs acis smalkos un greznos darbos, kur attēloti skrejoši zirgi, brieži piesnigušā mežā , pingvīni ciešā lokā, tīģeris zem piesniguša egles zara un citi. Savus darbus rokdarbniece dāvina draugiem un radiem. Viņas izšuvumi atrodas tuvinieku privātkolekcijās ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām – Zviedrijā, Vācijā u.c. Katra glezna prasa milzīgu rūpību un pacietību. Spodrīte Cimuška ir priecīga, ka joprojām savos cienījamos gados ir ļoti laba redze un ir iespēja šos smalkos darbus veikt.  Viņa nevar iedomāties savu dzīvi arī bez grāmatas. Patīk skaisti romāni, kur var pasapņot, īpaši  par agrākiem laikiem, kādi tik piedzīvojumi nav bijuši! Un tādu lasāmvielu Spodrīte atrod Dzelzavas 1.bibliotēkā.
Image "spodr3.jpg"   Image "spodr4.jpg"

Image "spodr5.jpg"   Image "spodr6.jpg"

   Image "spodr7.jpg"