Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa - 2012


Jau sešpadsmito gadu, novembra mēnesī norisinās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. 2012.gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma bija "Daudzveidība Ziemeļvalstīs", kas ar literatūras starpniecību ļāva ielūkoties ziemeļu tautas dažādajos pasaules redzējumos.
29. novembrī Dzelzavas pagasta 1. bibliotēka aicināja visus interesentus uz Dzelzavas pamatskolas mazo zāli,  lai kopīgi lasītu literārus darbus, ieklausītos cits citā un sarunātos. Mēģinājām saskatīt kopīgo un atšķirīgo starp Ziemeļvalstīm un Latviju.
Dzelzavas pamatskolā 1.-4.klašu skolēni lasija un apspēlēja Turbjērna Ēgnera grāmatas ,,Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā" 11.nodaļu. Iespaidu bija daudz. Mēģinājām iedomāties, cik labi visi mēs dzīvotu, ja būtu draudzīgi, lielie nedarītu pāri mazajiem. Atradām daudz piemēru no dzīves, kur lielais nevar to, ko bieži vien var mazais.
Tā kā diviem zviedru rakstniekiem Turbjērnam  Ēgneram šogad aprit 100 un Astridai Lindrēnai 105 gadskārta, tuvāk savus skatus vērsām uz Zviedriju. Noskatījāmies video ”Zviedrija – Nāciet ciemos!”, kas atklāja ar ko lepojas un aicina apskatīt savām acīm zviedru tauta. Pēc filmas noskatīšanās 4. klases skolēni atklāja savu lielo vasaras ceļojuma mērķi - apmeklēt Zviedriju un ciemoties Astrīdas Lindgrēnas muzejā.

Image "kreisais.JPG"  Image "labais.JPG"

5.-9.klašu skolēni iepazinās ar Dāvida Lagerkranca pierakstīto pasaulslavena futbolista dzīvesstāstu "Esmu Zlatans Ibrahimovičs". Ļoti lielu interesi izrādīja vecāko klašu puiši. Viņiem zviedru valstsvienības futbola komandas kapteinis bija viena no autoritātēm futbolā. Lai arī pārējie skolēni gūtu priekšstatu par talantīgo un mērķtiecīgo sportistu, vispirms noskatījāmies video ”Ibrahimovičs ir maģisks”. Pēc lasījuma mēģinājām saprast, kādas rakstura īpašības palīdzēja Zlatanam kļūt par pasaules zvaigzni, neskatoties uz sociālo stāvokli un uzvedības problēmām. Arī Latvija lepojas ar senām futbola tradīcijām, kas aizsākušās 1906. gadā. Salīdzinājumam, ar lepnumu jaunieši sauca Latvijas valsts vienības futbola zvaigznes Māri Verpakovski, Andri Rubinu, Mihailu Zemļinski u.c.

                        Image "zvbibl_ned.jpg"