Decembris - 2019


Daiļliteratūra


Jangs V. Būda. Brīvdienu laikā tiek nolaupīta Makenzija Alena Filipa jaunākā meita Misija. Pēc četriem gadiem Makenzijs joprojām nav samierinājies ar traģisko notikumu. Kādu dienu viņš saņem mīklainu zīmīti, kuru it kā ir rakstījis pats Dievs... Turpmākie notikumi maina Makenzija dzīvi uz visiem laikiem.

Bērnu


Baums L. Oza zemes burvis. Kad spēcīga vētra – ciklons – sagriež virpulī un aiznes pa gaisu Dorotijas mājiņu, meitenīte un viņas sunītis Toto nonāk brīnumainajā Oza zemē. Te viņi satiek labās un ļaunās raganas, Putnubiedēkli, Dzelzs Malkascirtēju, Bailīgo Lauvu, Spārnotos Mērkaķus un citus brīnumzemes iemītniekus. Dorotija cer, ka Burvis Ozs Varenais un Briesmīgais palīdzēs viņai nokļūt mājās. Bet vispirms meitenītei jānokļūst pie Burvja...

Garā pupa. Dzejas gadagrāmata bērniem ,,Garā pupa,, rada mūsu laiku-dzejoļus un atdzejojumus, kas latviešu valodā tapuši tieši šogad, ieskatās mūsu pagātnes vērtībās un cerībās, kuras jau nojaušamas Latvijas bērnu radošajā veikumā.

Lindgrēne A. Protams, Lota māk gandrīz visu!
Ar Lotu no Strīdnieku ielas ir tā savādi – viņa māk gandrīz visu. Lai gan dažreiz iznāk kļūdīties, piemēram, kad Lāčukam gadās nokļūt atkritumu tvertnē. Bet, kad Jūnass un Mīja-Marija spēj tikai raudāt par to, ka visā pilsētā nav nopērkama neviena pati Ziemassvētku egle, tad Lota ir tā, kas glābj situāciju, – un tad var svinēt Ziemassvētkus.

Jauniešiem


Ruviša U. Klikšķi ir visa tava dzīve. Hannai nav daudz draugu, un tādēļ ikdiena skolā nav vienkārša, taču, par laimi, viņai ir vēl otra dzīve. Sociālo tīklu viltus profilā meitene ir tāda, kāda vēlētos būt – jautra, asprātīga un populāra. Šajā profilā viņa publicē draiskas bildes un raksta šerpus komentārus.
Līdz brīdim, kad kāds noskaidro meitenes patieso identitāti. Tad Hannas dzīve sāk atgādināt murgu, un ar steigu jāatrod risinājums…

Nozaru


Bergere B. Spēkavots dvēselei. Kā kontrolēt apziņas spēku, lai radītu tādu dzīvi, kādu vēlamies, ātri iedarbīgas metodes veselības problēmu, finansiālu grūtību un citu dzīves sarežģījumu atrisināšanai. Dodiet savai dvēselei pozitīvo impulsu un sirdij tonizējošu līdzekli – mainiet domāšanu, un jūs pārvērtīsiet savu dzīvi…

Jansone L. Bērzs un citi koki dziedniecībā. Koku informatīvā un enerģētiskā iedarbība dziedniecība ar bērzu pumpuriem, bērzu lapām, bērzu mizām, bērzu mizu pelniem, bērzu melno piepi,  bērzu darvu,  bērzu amuletiem, bērzu biolauku, bērzu sulu, bērzu veidoto aktīvo ogli, bērzu slotas pirts dziedniecībā. Koku baltā maģija, zīlēšana, koku horoskops, ticējumi. Citi koki dziedniecībā, to informatīvā iedarbība.

Lielā tostu enciklopēdija: grāmata jautrai kompānijai. Tosti visiem dzīves gadījumiem.

Nekustamais īpašums Latvijā, 1991-2012. Skats uz šodienas Latvijas vēsturi caur vienas nozares prizmu. Nozares, kura padomju laikā nemaz nebija. Kā pēc neatkarības atgūšanas tā radās? Kā bijušais padomju cilvēks pameta komunālos dzīvokļus, alkdams dzīvot arvien komfortablāk? Kāpēc šī nozare bija politiski tik aizsargāta, ka attiecībā uz nekustamo īpašumu Latvijā, var teikt, radās speciālas no nodokļiem brīvas zonas? Pēc speciālistu domām, tas arī bija viens no nekustamā īpašuma burbuļa rašanās iemesliem. Par to visu var lasīt šajā grāmatā. Grāmatā, ko veidojis nevis viens cilvēks, bet profesionālu autoru kolektīvs. 

Ruka E. Kāda pētnieka dzīve. Tas ir izcila zinātnieka, akadēmiķa un Latvijas materiālmehānikas zinātniskās skolas radītāja Vitauta Tamuža dzīvesstāsts – zinātnieka cilvēciskais portrets. Grāmata apkopo Vitauta Tamuža un viņa līdzbiedru atmiņas, kas veido dokumentāli spēcīgu laikmeta ainu un stāsta par mūžīgām, nepārejošām vērtībām – dzīvesprieku, neatlaidību, draudzību, spītību savu mērķu sasniegšanā.